Ana Sayfa Deneyim Paylaşımlarımız-Butik Söyleşilerimiz-Özgün Çalışmalarımız 14 Mayıs 2022 156 Görüntüleme

SATIŞ YÖNETİCİSİNE NOTLAR VE İPUÇLARI

 

NEDEN ”DENEYİM PAYLAŞIMI”DİYORUZ..?
Öncelikle belirtmek isteriz ki,biz sayıları kırka yaklaşan sunumlarımızda ”Eğitim”sözcüğünü kullanmayı pek sevmiyoruz. Çünkü amacımız zaten ömürlerinin büyük bir bölümü çeşitli adlar altında gördükleri eğitim çalışmaları ile geçen katılımcılarımıza sadece otuz beş yılı geçkin meslek(ler) hayatımızda tanıklık ettiklerimizi,bize yaşatılanları ve bizim yaşattıklarımızı anlatarak onlarla maddi-manevi sayısız bedeller ödediğimiz deneyimlerimizi paylaşmak ve iş yaşamlarını sürdürdükleri denizlerin dalgalarına kapılıp Emek Yüklü Gemilerini kayalıklara çarpmalarını engelleyebilmeleri için hepsinin birer gerçek hikayesi olan ipuçlarını paylaşmak. Yani gücümüz ve bilgimiz yettiğince DENİZ FENERLERİ olabilmek. Kısacası her bir Deneyim Paylaşımımız ”DAMDAN DÜŞEN ADAMIN” yolda tanıklık ettiklerine denk geliyor.
Ve yürekten inanıyoruz ki;”HER DEĞER BİN EMEK”

***

 

SATIŞ YÖNETİCİSİNE NOTLAR VE İPUÇLARI DENEYİM PAYLAŞIM PROGRAMININ TANIMI :

İlk bakışta her ne kadar bir satış grubunun başına gelmiş kişinin eğitime ihtiyacı olur mu diye düşünülebilirse de,Satış Yöneticilerinin bilgi,donanım ve kişilik  eksikliklerinden kaynaklanan nedenlerden dolayı ağır bedeller ödeyen firmaların da var oldukları yadsınamaz bir gerçektir.

Bu bilgilendirme çalışmamızda da Fasülye pilav yiyen satış Yöneticisinin yine fasülye pilav yiyen satıcısına dair notlara ve ipuçlarına yer veriyoruz.

Yani Türk’ün Türk’ü yönetimini  irdeliyoruz.

İstedik ve arzuladık ki, deneyimlerimiz mesleğe yeni başlayan Satış Yöneticilerine satışın engebeli arazisinde kılavuz olsunlar.

Öncelikle belirtmeliyiz ki; bu paragrafları yazmamızın amacı asla kimseye işini öğretmek, ahkam kesmek, eski köye yeni adetler taşımak değil.

Sadece genç Sayış Yöneticilerinden daha önce ki yıllarda mesleki anlamda damdan düşmemizin neticesinde gördüklerimizden, saptadıklarımızdan ve yaşadıklarımızdan yaptığımız çıkarımları hani belki çalışmalarınızda faydaları olabilir umudu ile paylaşmak istiyoruz hepsi o.

Sözün özü;

Kendi Firmasında Satış Yöneticiliği yapan meslektaşlarımıza yönelik ölçütleri de atlamadık elbet. Onlara dair notlarımızı ve ipuçlarımızı sunumumuza kattık.

Satışta ve Satış Yöneticiliğinde kadınların da rollerin önemi tartışılmaz. Biz de yıllar boyunca kadın arkadaşlarınızla omuz omuza pek çok satış başarılarının altına imzamızı attık. Dolayısı ile de hem sahada hem de Satış Yönetiminde neleri yapabileceklerine ve gösterdikleri mucizelere  yakından tanık olduk.

İşte hem bu yüzden, hem de kendilerine olan derin saygımızdan dolayı eğitim içeriğimizde Kadın Satış Yöneticisi Ölçütleri diye bir başlık görmeyeceksiniz .Çünkü yürekten inanıyoruz ki  ‘‘Satıcı satıcı,Satış Yöneticisi Satış Yöneticisidir; bu işin  kadını erkeği olmaz!’’

DENEYİM PAYLAŞIM PROGRAMININ AMACI :

Kendimize şiar edindiğimiz ve artık sloganımız haline gelen, pek çok yerde ki satışa dair eğitim çalışmalarında da atıfta bulunulan ve bizim satışı nasıl algıladığımızı vurgulayan yine bize ait bir önermeyi paylaşalım ve Eğitim çalışmamamızın amacını bu söylemimizin ışında  açıklamaya çalışalım.

 Satış Perdesi Asla Kapanmayan Bir Sahne Sanatıdır;

Satıcı ‘‘Pişekar’’,Satış Yöneticisi ‘‘Kavuklu’’dur…

 Satış Yöneticisine Notlar ve İpuçlarının tek ve amacı işte bu sahnede katılımcılara suflörlüğün nasıl yapılması gerektiğini anlatabilmek.

Ötesi yeteneklerine ve iradelerine kalmış.

SATIŞ YÖNETİCİSİ DENEYİM PAYLAŞIM PROGRAMIMIZDA AYRINTILI VE ÖRNEKLEMELİ OLARAK İŞLEDİĞİMİZ KONULAR :

 ‘‘SATIŞ YÖNETİCİSİ ÖLÇÜTLERİ’’

  ‘‘Kişisel Ölçütler’’

 ‘‘İşlevsel Ölçütler’’

‘‘Satış Yönetimi Ölçütleri’’

‘‘Firma Sahibi Satış Yöneticisi Ölçütleri’’

 ‘‘ Kişisel Ölçütler ’’

Deneyim Paylaşım Programımızda  ele aldığımız tüm ölçütler konu ile ilgili zaman zaman ve son derece kısıtlı olmak üzere diğer açık kaynaklardan da esinlenilmiş olmakla birlikte, özlerinde tamamen şahsi deneyimlerimizin imbiklerinden süzülmüş özgün bir çalışmanın ürünüdürler.

 DENEYİM PAYLAŞIM PROGRAMININ SÜRESİ :

**Norm sunu süresi 100’er dakikadan beş gün olarak programlanan etkileşimli sunularımız Satış Yöneticiliğinin olmazsa olmazlarını içeren işlevlerin parantezinde yapılmaktadır.

Talebe göre Deneyim Paylaşım Programı ilgili firmaların yerleşkelerinde de uygulanabilir.

Satış Yöneticisine Notlar ve İpuçları  e-kitabımız katılımcılarımıza ücretsiz olarak verilmektedir.

UYGULAMALARIMIZIN İŞLEVSEL AYRINTILARINI 
 SİTEMİZİN ÜST BLOĞUNDA YER ALAN
 ”UYGULAMA AYRINTILARI”
     KATEGORİMİZDEN İNCELEYEBİLİRSİNİZ…

 

 

 

 

 

 

    

 

    

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil