Ana Sayfa Deneyim Paylaşımlarımız-Butik Söyleşilerimiz-Özgün Çalışmalarımız 14 Mayıs 2022 130 Görüntüleme

REPREZANTLARA NOTLAR VE İPUÇLARI

NEDEN ”DENEYİM PAYLAŞIMI”DİYORUZ..?
Öncelikle belirtmek isteriz ki,biz sayıları kırka yaklaşan sunumlarımızda ”Eğitim”sözcüğünü kullanmayı pek sevmiyoruz. Çünkü amacımız zaten ömürlerinin büyük bir bölümü çeşitli adlar altında gördükleri eğitim çalışmaları ile geçen katılımcılarımıza sadece otuz beş yılı geçkin meslek(ler) hayatımızda tanıklık ettiklerimizi,bize yaşatılanları ve bizim yaşattıklarımızı anlatarak onlarla maddi-manevi sayısız bedeller ödediğimiz deneyimlerimizi paylaşmak ve iş yaşamlarını sürdürdükleri denizlerin dalgalarına kapılıp Emek Yüklü Gemilerini kayalıklara çarpmalarını engelleyebilmeleri için hepsinin birer gerçek hikayesi olan ipuçlarını paylaşmak. Yani gücümüz ve bilgimiz yettiğince DENİZ FENERLERİ olabilmek. Kısacası her bir Deneyim Paylaşımımız ”DAMDAN DÜŞEN ADAMIN” yolda tanıklık ettiklerine denk geliyor.
Ve yürekten inanıyoruz ki;”HER DEĞER BİN EMEK”

***

”SATIŞ

PERDESİ ASLA KAPANMAYAN

BİR SAHNE SANATIDIR”

Olcay Erözden

Günümüzde her ne kadar ‘Tıbbi Mümessil’ olarak adlandırılıyorsa da biz yine de hoşgörünüze sığınarak bir ilaç firması adına, yine ona ait (ruhsatlı) ilaçların tanıtımı ve satışı ile görevli emekçilere Reprezant demeye devam edeceğiz.

Çünkü her mesleğin kendine özgü adı ile anılması gerekliliğine inanıyoruz.

Tıpkı Müşteri Temsilcisi,Satış Danışmanı,Satış Elemanı,Satış Yönlendiricisi,Pazarlamacı vs gibi tanımlamaları red ederek satış mesleğini sürdüren tüm emekçilere sadece ‘Satıcı’ denmesi gerektiğine inandığımız  gibi.

Reprezantlık satışın Cangıl Ormanlarında ki faaliyetlerdir.

Dolayısı ile de mesleğin en zor kulvarlarından biridir ve teamül ile sınırları diğer satış örgütlerinden pek çok farklılık gösterir.

Meslek hayatımız boyunca fiilen Reprezantlık yapmamış olsak ta en azından işin ortak paydası satıcılığın kazandırdığı deneyimi bu sektörün emekçileri ile de paylaşmak istedik.

Umarız ve dileriz söyleşimizde vereceğimiz ipuçları ile fenerimizin ışığı  satışın bu en zorlu denizinde rotanızı saptamanızda yardımcınız olur.

REPREZANTA NOTLAR VE İPUÇLARI DENEYİM PAYLAŞIMININ AMACI :

Deneyim paylaşımımız Reprezantlarımıza satışın olmazsa olmazsa olmazlarını benimsetmek ve çalışmalarında bizzat yaşamaları kuvvetle muhtemel sorunlar karşısında almaları gereken önlemleri hatırlatmak  üzere yalnızca satış ve satıcı bağlamında programlanmıştır.

REPREZANTA NOTLAR VE İPUÇLARI DENEYİM PAYLAŞIMINDA İRDELEDİĞİMİZ BAZI KONULARIN BAŞLIKLARI :

-Sen bir Satıcısın

-Sen ve diğerleri

-Olmazsa Olmazların

-Kişisel Ölçütler

-İşlevsel Ölçütler

-Koruma ve korunma kalkanı

-Ezber bozma bileşenleri

-İletişim zararlılarından korunma

-Mesleğin beş hali

-Can simidi

-Zorlu tiplerle iletişim ve ikna

-Satışı içeriye (Satış Yöneticisine) satmanın teknikleri

-Etik değerler ve rağmenler

-Kapandan kurtulma

ve

Çok daha fazlası….

REPREZANTA NOTLAR VE İPUÇLARI DENEYİM PAYLAŞIMININ SÜRESİ :

Reprezantların zaman ve iş yoğunlukları göz önüne alınarak Deneyim Paylaşımımız en fazla on kişinin katıldığı gruplar ile hafta sonları ya da akşamları 19:30 ile 22:00 saatleri arasında toplam da 20 saatten beş günlük bir periyotlar halinde  yapılır.

REPREZANTA NOTLAR VE İPUÇLARI DENEYİM PAYLAŞIMLARI kesinlikle sıradan bir eğitim çalışması değildir; söyleşilerde katılımcılara yıllar içerisinde satışa dair deneyimler ve bu deneyimlerden elde edilen çıkarımlar gerçekleşmiş örnek olaylarla ve sunulur.

Satıcıya ve satışa dair her şeyi konuştuğumuz söyleşilerimizde tanışabilmek umudu ile…

UYGULAMALARIMIZIN İŞLEVSEL AYRINTILARINI 
 SİTEMİZİN ÜST BLOĞUNDA YER ALAN
 ”UYGULAMA AYRINTILARI”
     KATEGORİMİZDEN İNCELEYEBİLİRSİNİZ…

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

KISA YAZI(MAKALE) YAZIMI

KISA YAZI(MAKALE) YAZIMI

Hazır Site by Uzman Tescil