Ana Sayfa Deneyim Paylaşımlarımız-Butik Söyleşilerimiz-Özgün Çalışmalarımız 14 Mayıs 2022 46 Görüntüleme

REKLAM METİN YAZARLIĞI

NEDEN ”DENEYİM PAYLAŞIMI”DİYORUZ..?
Öncelikle belirtmek isteriz ki,biz sayıları kırka yaklaşan sunumlarımızda ”Eğitim”sözcüğünü kullanmayı pek sevmiyoruz. Çünkü amacımız zaten ömürlerinin büyük bir bölümü çeşitli adlar altında gördükleri eğitim çalışmaları ile geçen katılımcılarımıza sadece otuz beş yılı geçkin meslek(ler) hayatımızda tanıklık ettiklerimizi,bize yaşatılanları ve bizim yaşattıklarımızı anlatarak onlarla maddi-manevi sayısız bedeller ödediğimiz deneyimlerimizi paylaşmak ve iş yaşamlarını sürdürdükleri denizlerin dalgalarına kapılıp Emek Yüklü Gemilerini kayalıklara çarpmalarını engelleyebilmeleri için hepsinin birer gerçek hikayesi olan ipuçlarını paylaşmak. Yani gücümüz ve bilgimiz yettiğince DENİZ FENERLERİ olabilmek. Kısacası her bir Deneyim Paylaşımımız ”DAMDAN DÜŞEN ADAMIN” yolda tanıklık ettiklerine denk geliyor.
Ve yürekten inanıyoruz ki;”HER DEĞER BİN EMEK”

 

***

 

EDEBİYATIN ”NOMİNAL”HALİ                                         

Reklam Metin yazarı kısaca

Metin yazarı ise adı üstünde olduğu gibi bir ajansta yapılan reklamların metnini/sloganını yazma göreviyle yükümlüdür. Kendisinden görsel fikir desteği beklenmez, yapması gereken dili doğru bir şekilde kullanarak akılda kalıcı söylemler yaratmaktır.”

Diye tanımlansa da,kazın ayağı hiçte öyle değildir.

Her şeyden önce Reklam metin yazarlığı normal bir yazarlıkta değildir.

Çünkü işin için satış,dolayısı ile de para vardır.

İşini yaparken yaşadığı yoğun stresi,reklam verenin konu ile ilgisi olmayan kapris ve dayatmalarını göğüslemesini,genellikle geceleri çalıştığı için yarasalar gibi yaşamak zorunda kalmasını,zihnin sürekli elindeki iş ile meşgul olup onu hayattan çırak çıkartmasını,üzerinde çalıştığı konunun inceliklerini araştırırken kim adına ve markasına  iş yapıyor ise o işi ve sektörünü  neredeyse onun kadar öğrenmek zorunda olmasını,piyasada yeni bir şey var mı diye sürekli reklam izlemek durumunda kalmasını ve katlandığı daha pek çok unsuru bırakınız bir yana yeni fikirlere açık olması ve daima yeni fikirler üretebilmesi,yaratıcılığını konuşturabilmesi,konu aldığı ürünü ezbere bilmesi,ikna yeteneğinin bulunması, dikkatinin sürekli açık oması,İletişim becerilerini geliştirmesi,iyi bir yazma diline hakimiyeti,ürünün etkilediği kitleyi bulmak için doğru araştırma stratejisi geliştirebilmesi, analitik düşünebilmesi,pazarlama yönünün kuvvetli olması,kaleminin gücünü ortaya koyabilmesi,imla ve yazım kurallarına hakimiyeti,bazende satış ile ilgili programlara aşinalığı mesleğinin olmazsa olmazlarındandır.

Dahası da var da…

Onu da Reklam Metin Yazarı Butik Söyleşimize saklayalım.

Ez cümle ”Ben de reklam yazarı olmak istiyorum” derseniz gelin katılın söyleşimize konuyu  birlikte enine boyuna irdeleyelim.

Sizi de aramızda görmekten çok mutlu olacağız…

UYGULAMALARIMIZIN İŞLEVSEL AYRINTILARINI 
 SİTEMİZİN ÜST BLOĞUNDA YER ALAN
 ”UYGULAMA AYRINTILARI”
     KATEGORİMİZDEN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil