Ana Sayfa Deneyim Paylaşımlarımız-Butik Söyleşilerimiz-Özgün Çalışmalarımız 14 Mayıs 2022 26 Görüntüleme

Kurumsallaşamayan İşletmelere Notlar Ve İpuçları

 

NEDEN ”DENEYİM PAYLAŞIMI”DİYORUZ..?
Öncelikle belirtmek isteriz ki,biz sayıları kırka yaklaşan sunumlarımızda ”Eğitim”sözcüğünü kullanmayı pek sevmiyoruz. Çünkü amacımız zaten ömürlerinin büyük bir bölümü çeşitli adlar altında gördükleri eğitim çalışmaları ile geçen katılımcılarımıza sadece otuz beş yılı geçkin meslek(ler) hayatımızda tanıklık ettiklerimizi,bize yaşatılanları ve bizim yaşattıklarımızı anlatarak onlarla maddi-manevi sayısız bedeller ödediğimiz deneyimlerimizi paylaşmak ve iş yaşamlarını sürdürdükleri denizlerin dalgalarına kapılıp Emek Yüklü Gemilerini kayalıklara çarpmalarını engelleyebilmeleri için hepsinin birer gerçek hikayesi olan ipuçlarını paylaşmak. Yani gücümüz ve bilgimiz yettiğince DENİZ FENERLERİ olabilmek. Kısacası her bir Deneyim Paylaşımımız ”DAMDAN DÜŞEN ADAMIN” yolda tanıklık ettiklerine denk geliyor.
Ve yürekten inanıyoruz ki;”HER DEĞER BİN EMEK”

***

 

KURUMSALLAŞAMAYAN İŞLETMELERE NOTLAR VE İPUÇLARI

Onca çabaya ve maliyete rağmen işletmelerin pek çoğu yollarına bir türlü  kurumsallaşamadan hasbelkader devam ederler;bunun da bedelini hem maddi hem manevi olarak ağır öderler.

Evet ilk bakışta ‘Kurumsallaşma”sözcüğü vizyonu dar olan işletmelere biraz ürkütücü,biraz iddialı,biraz da ulaşılmaz gelebilir.

Hatta birazların yerini ”pek çoklar” da alabilir.

Oysa mesele hiçte öyle korkulduğu,gözlerde büyütüldüğü gibi değil.

Kurumsallaşma için sadece bir tek olguya gereksinim var;

Niyete…

Kurumsallaşamayan İşletmelere Notlar ve İpuçları çalışmamız bu ”Niyetin” ”Erek” olması üzerine kurgulandı.

Amacımız İşletmelere kurumsallaşmanın öyle Kafdağı’nın ardında değil,hemen orada masalarının üzerinde olduğunu anlatabilmek.

Ancak burada kastettiğimiz önemli bir konunun da altını çizmek isteriz;

Bizim sözünü ettiğimiz kurumsallaşma öyle görev alanlarını-yetki dağılımlarını gösteren organizasyon şemaları ve küçük işletmeleri çokta ilgilendirmeyen bir dünya laf kalabalığı değil.

Kurumsallaşmanın gerçek yolları.

Bunun nasıl olacağını merak ediyorsanız;buyurun gelin Kurumsallaşamayan İşletmelere Notlar Ve İpuçları Deneyim Paylaşımlarımızdan birine katılın…

Not: Üç gün olarak programlanan bu paylaşımımız da konuyu desteklemesi açısından çalışmanın bir günü başka ve bağımsız  bir çalışmamız olan ”ŞİRKET ANAYASASI HAZIRLAMA TEKNİKLERİ”Deneyim Paylaşımımızın müfredatına ayrılmıştır.

Kurumsallaşamayan İşletmelere Notlar Ve İpuçları Deneyim Paylaşımlarımızda irdeleğimiz konularda bazılarının ana başlıkları :

-Müşteri-Tedarikçi görüşlerinin izlenmesi
-Yapılanma hassasiyeti
-Yetki göçerimi
-Karar mekanizmaları
-Çalışanlardan geri bildirimler almanın önemi
-Raporlama
-Patron Müdahaleleri
-Mali yapının yerliliği
-Organizasyonun olmazsa olmazları
-Sorumluluklar
-Alışkanlıklardan kurtulma
Ve
Dahası…

UYGULAMALARIMIZIN İŞLEVSEL AYRINTILARINI 
 SİTEMİZİN ÜST BLOĞUNDA YER ALAN
 ”UYGULAMA AYRINTILARI”
     KATEGORİMİZDEN İNCELEYEBİLİRSİNİZ…

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

SATIŞ DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ

SATIŞ DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ

Hazır Site by Uzman Tescil