Ana Sayfa Deneyim Paylaşımlarımız-Butik Söyleşilerimiz-Özgün Çalışmalarımız 14 Mayıs 2022 37 Görüntüleme

İşgören Bağlılığı Namıdiğer AİDİYET

NEDEN ”DENEYİM PAYLAŞIMI”DİYORUZ..?
Öncelikle belirtmek isteriz ki,biz sayıları kırka yaklaşan sunumlarımızda ”Eğitim”sözcüğünü kullanmayı pek sevmiyoruz. Çünkü amacımız zaten ömürlerinin büyük bir bölümü çeşitli adlar altında gördükleri eğitim çalışmaları ile geçen katılımcılarımıza sadece otuz beş yılı geçkin meslek(ler) hayatımızda tanıklık ettiklerimizi,bize yaşatılanları ve bizim yaşattıklarımızı anlatarak onlarla maddi-manevi sayısız bedeller ödediğimiz deneyimlerimizi paylaşmak ve iş yaşamlarını sürdürdükleri denizlerin dalgalarına kapılıp Emek Yüklü Gemilerini kayalıklara çarpmalarını engelleyebilmeleri için hepsinin birer gerçek hikayesi olan ipuçlarını paylaşmak. Yani gücümüz ve bilgimiz yettiğince DENİZ FENERLERİ olabilmek. Kısacası her bir Deneyim Paylaşımımız ”DAMDAN DÜŞEN ADAMIN” yolda tanıklık ettiklerine denk geliyor.
Ve yürekten inanıyoruz ki;”HER DEĞER BİN EMEK”

 

***

İŞGÖREN BAĞLILIĞI NAMIDİĞER ”AİDİYET DUYGUSU”

”HEPİMİZ BİRİMİZ BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN”  Mİ..?

Bu butik Söyleşimiz Latince bir deyişin İsviçre’nin ulusal sloganı olan Alexandre Dumas tarafından da Üç Silahşörler adlı eserinde kullanılarak ünlü olan o fenomen önermenin sonuna koyduğumuz soru eki ”Mİ?” üzerine…

Aidiyet Duygusu  işletmelerin çalışanları üzerinde oluşturmakta en çok zorlandıklarının başında gelir.

Yazılı -sözlü emirlerle,yönergelerle,talimatlatlarla pek çok iş sürdürülebilir de işgören de oluşması istenilen  işletmenin elini rahatlatacak ve güçlendirecek çalıştığı yere ait olma hissi öyle kolay kolay sağlanamayacak bir olgudur.

Yani hem işverenin hem de işgörenin pek çok konuda asgari müştereklerde buluşmaları gerekir ki bunu başarmak her zaman mümkün olmaz.

O ”Mİ”soru eki de Aidiyet Duygusunun üzerinde asılı kalır…

İŞGÖREN BAĞLILIĞI BUTİK SÖYLEŞİMİZDE İRDELEDİĞİMİZ KONULARDAN BAZILARININ SATIR BAŞLARI :

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil