Ana Sayfa Duyurularımız 3 Mayıs 2021 121 Görüntüleme

ASKIDA ETKİNLİK

 

Evet bizde kabul ediyoruz ki bu projemiz fena halde bir sıra dışılık taşıyor.

İlk bakışta uygulanılabilirliği ve sürdürülebilirliği konusunda da kafaları karıştıracağından eminiz…

Ancak bilinmesini isteriz ki amacımız absürd bir faaliyete  imza atıp espri konusu olmak değil.

Aksine bu hadiseye son derece ciddi bakıyoruz.

Nedir Askıda Etkinlik ?

Askıda Etkinlik aslında son zamanlarda destek anlamında sıklıkla kullanılan ”askıda”sözcüğü akıllarda neyi çağrıştırıyorsa onun biraz daha geliştirilmiş hali.

Eminiz ki yardım esaslı sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri hakkında bilginiz vardır;özellikle salgın döneminde yükleri iki kat daha artan bu gönüllü kıtalarının derneklerini nasıl ayakta tuttuklarına dair  fikir sahibi olanlarınız da çoktur aranızda.

Ancak sivil toplum kuruluşlarının üzerinde durulmayan son derece büyük sıkıntılar yaşadıkları ve pek çoğunun da bir süre sonra pes ederek kulvardan çekilmek zorunda kaldıkları bir konu daha var;

O da yardım ve destek çalışmalarının da hatırı sayılı maliyetlerinin olması.

Yani işleri bir yerlerden ayni ya da nakdi kaynaklar bulup onları ihtiyaç sahiplerine dağıtmakla bitmiyor.

Genellikle üye aidatları da devede kulak kaldığı ve toplanmalarında sıkıntılar yaşandığı için eğer ücretsiz bir yerleşkeden faydalanamıyorlarsa kiradan,ısınma giderlerine,yol giderlerinden,nakliye ücretlerine,konaklamalardan haberleşmeye,matbaa ve dijital işlerinden temsil ağırlama bedellerine kadar pek çok gider kalemleri var.

Kısacası yine pek çoğunun bütçeleri yok ve bu durum ihtiyaç sahipleri için yapabileceklerini kısıtlayarak onlraı ana hedeflerinden vuruyor.

İşte bizde bu yüzden

diyerek yüce gönüllülere bir öneri sunuyoruz…

PROJENİN TANIMI ve İŞLEYİŞİ :

Askıda Etkinlik projemiz yardım temelli sivil toplum kuruluşlarına çeşitli etkinlikler düzenleyerek konularında farkındalık yaratmaları ve işleyiş giderlerine bir nebzede olsa kaynak sağlayabilmeleri için tasarlanmıştır.

Askıda etkinlik Projesinin işleyiş mantığı  hayırsever bir gerçek ya da tüzel kişinin etkinliğin tüm giderlerini karşılayarak onu bir sivil toplum kuruluşuna hibe etmesidir.

PROJENİN UNSURLARI :

Hayırsever gerçek ya da tüzel kişi etkinlik hediye ederek finansör olacağı sivil toplum kuruluşunu kendisi belirleyeceği gibi seçimi Sivil Gündem Platforma da bırakabilir.

Hayırsever gerçek ve tüzel kişi Sivil Gündem Platformun özgün etkinliklerin birini ya da bir kaçını seçebilir dilerse kendisi de bir proje önerebilir.

Sivil Gündem Platform ile hayırsever gerçek ve tüzel kişiler arasında projenin ayrıntıları ve maliyeti konusunda mutabık kalındığına dair bir sözleşme akdedilir.

Sivil Gündem Platform projenin her aşamasında hayırsever gerçek ve tüzel kişinin sınırlarının dışına çıkacak eylemlerde bulunmaz.

Hediye ettiği etkinliğin kim tarafından hediye edildiğinin söylenmemesi konusunda bir talimat varsa Sivil Gündem Platform bu talimata kesinlikle uyar.

Hediye edilen etkinliklerin içeriklerinde değişiklikler yapılması mümkündür.

Projenin ayrıntıları hibede bulunacak gerçek ve tüzel kişilerler yapılan toplantılarda netleştirilir.

Sivil Gündem Platform Askıda Etkinlik Projesinde muhataplarına sadece etkinliğin maliyet unsurlarını yansıtır ve üzerlerine hiç bir ad altında kâr koymaz.

Son olarak şununda altını kalın kalın çizerek belirtmek isteriz ki;

Askıda Etkinlik Projemiz sadece bizim etkinliklerimizin talep görmesi için değil  bu projenin sivil toplum kuruluşlarına destek olmak isteyenlerde bir ufuk açması için hayata geçirilmiştir.

Kısacası  istenirse Sivil Gündem Platformun heybesindekilerle istenirse başka mecraların projeleri ile sivil toplum kuruluşların çorbalarında tuz olunsun bizim için durum hiç fark etmez.

Dileğimiz maksat hasıl olsun

Sivil Toplum Kuruluşlarının faaliyetleri sürsün.

Bu projede kimlerle tanışacaksak hepsine de şimdiden selam olsun…

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil